Meist Kojuvedu Maksmine Garantii Kontaktid

VÄNTA NAGU PROFF


Fly.jpg

TÖÖTA VAHELDUMISI

Parima tehnika omandamise võti on veenduda, et kogu pedaali 360-kraadine ring on nii efektiivne kui võimalik. Pedaaliringi surnud punktide kõrvaldamiseks kujutle pöörlevate pedaalide ringe, püüdes tagada, et kogu ringi vältel langeb pedaalile ühtlane surve. Alusta allapoole vajutamist tuhara- ja seejärel reie- ning säärelihastega, pedaali üles tagasi toomiseks võta kasutusele jala tagalihased.

HARJUTA KÕVASTI

Iga pedaalipöörde efektiivsuse tagamiseks mine rattaga aeglase sõidu kohta või ülesmäge minevale teele, ent lülita sisse kõrgem käik, mis ei ole nii mugav. Keskendu kõigi jalalihaste kasutamisele, nii et tunned kogu pedaalipööret – ühtlaste pöörete arvuga minutis. Nii saad avastada pöördes kiireid ja aeglasi kohti, kus lihased ei ole efektiivselt töös. Samuti saad leida kehvasti kasutatud lihastööd turbo- või Wattbike rattaga, mis salvestab võimsusandmed iga pöörde kohta.

TÕUSE PÜSTI

Sadulas püsti tõusmine muudab sõidu dünaamikat, kuna pedaalide ülespoole toomine ei toimu samamoodi, kui istudes, ning lihase tõmmet ei tunta samamoodi. Keskendu rohkem käte haardele ja ülakehale.
Pedaali üles tõstes kergita veidi jalga, et seda kergemaks teha, ning püüa teha pedaalipööre nii sujuvaks kui võimalik. Selle võtte lihvimiseks tee eraldi pedaalidrille sadulas seistes, kui tee viib mäkke.

HINDA OMA VARUSTUST

Tee lihtsaid kontrolle, et su ratas, keha ja pedaalide töö oleks sünkroonis. Lase professionaalil oma ratas üle kontrollida või reguleeri sadulat nii, et see oleks õigel kõrgusel ja sinu lihased oleksid töös kogu pedaalipöörde ajal. Statsionaarsel treeningrattal arenda lihasmälu ühe jala treeningutega – pedaali ühe jalaga, lastes teisel samal ajal vabalt rippuda. Need treeningud on ideaalne viis leida paigalseisud pöördes ja ebatasased kohad.