Meist Kojuvedu Maksmine Garantii Kontaktid
Vahetage oma pidurid uute vastu 11.01.2018

Vahetage oma pidurid uute vastu


TÖÖKOJA PAIGALDUSSOOVITUSED ...

Kulunud pidurid on õnnetus, mis ei hüüa tulles. Õigeaegse peatumise tagamiseks paigaldage uued piduriklotsid...

1 KEERAKE LAHTI

Selle lihtsa hooldustöö alustamiseks keerake kuuskantvõtmega lahti kinnituspolt, mis fikseerib piduriklotsi. Jälgige, et poldi kandid ei ole kulunud ja asendage see kohe, kui see hakkab juhtuma.

2 EEMALDAGE RATAS

Vajutage piduriklotsi fikseerivale metallklambrile pidurisadulal (üleval vasakul) ja eemaldage piduriketas. Metallklamber on vaja eemaldada, et saaksite eemaldada vanad piduriklotsid ja paigaldada uued.

3 VANA VÄLJA

Eemaldage vanad piduriklotsid, libistades need kinnitusklambritest tagurpidi välja. Seda võib olla üsna raske teha pöidlaga, eriti siis kui piduriklotsid on mõnda aega kasutusel olnud, seetõttu soovitan võtta abiks kruvikeeraja.

4 UUS PAIKA

Veendumaks, et uus klots on õigesti paigaldatud, kontrollige selle tagaküljel olevat noolt. Lükake klots sisse ja kui see on tugevalt kinni, kandke selle tagaküljele pisut määret - ärge kunagi määrige piduri tööpinda!

5 PINGUTAGE

Kinnitage uued klotsid kinnituskruviga, kasutades kuuskantvõtit, ja keerates polti päripäeva, kuni see on tugevalt kinni. Ärge pingutage polti üle, kuid veenduge, et see ei ole lõdvalt ega saa lahti pääseda.

6 TSENTREERIGE

Vahetage piduriketas ja kinnitage pidurisadul, surudes metallklamber alla. Reguleerige piduriketast ja pidurisadul, kuni esimene on täpselt tsentreeritud pidurisadula kahe poole vahel.