Meist Kojuvedu Maksmine Garantii Kontaktid

RATTA PIDURITE HOOLDUS

See on üks loomulikumaid kohti, kust alustada. Tavaliselt on kasulik kontrollida, et pidurikaablitel poleks nähtavaid kulumise märke – see võtab vaid paar sekundit, kuid võib ühel päeval aidata kõvasti kokku hoida.

Kaablite süsteem

bigstock-Bicycle-Concept-Crankset-And--117273857.jpgPõhimõtteliselt peaks teie jalgratta pidurikaableid vahetama vähemalt üks kord aastas. Paigaldamisel tuleks kaablite pikkuses jätta piisavalt varu selliselt, et jalgratta juhtraud oleks täielikult keeratav peale kaablite paigaldamist.
Määre, mis on mõeldud kaablite väliseks hoolduseks, nagu näiteks pihusti SG-85, aitab hoida niiskust ning muudab jalgratta piduritrossi töö hääletuks.

Blokeerimise osad

Jalgratta piduriklotside puhul peab regulaarlselt kontrollima, et neile poleks kinnitunud alumiiniumiosakesi, mis võivad sinna sattuda velgedelt. Need osakesed tuleks ettevaatlikult terava esemega välja nokkida. Piduriklotside vagusid tuleks puhastada selleks, et parandada nende effektiivsust vee hajutamisel.
Kui piduriklotsid vajavad väljavahetamist, tuleks hoiduda liiga odavatest toodetest. Kui neid hoiab paigal väike kinnituspolt, tuleks nende kinni keeramisel kasutada väike kogus määret, et kruvid korralikult kinni keerata. See teeb nende eemaldamise rohke kasutamise järel lihtsamaks.
Eriline hooldus ning tähelepanu tuleks suunata piduriklotside asetusele nende kinnitamisel, et vältida kokkupigistamisel nende veljelt mahalibisemist.

Õlitamine

Jalgratta hea pidurdusvõime sõltub mõlema pidurisadula kõikide liigendite ladusale ning kooskõlastatud toimimisele. Pidurisadula liigendkohad tuleks vajadusel õlitada. Seda saab teha ilma esiratast eemaldamata, kui kaitseks asetada papp selliselt, et oleks välistatud õli sattumine ratta rehvile ja veljele.

Libisevad kettad

Ketaspidurid peavad olema regulaarselt puhastatud; klotside kulumist peab samuti kontrollima. Ettevõtmine nõuab nii aega kui ka õigeid tööriistu – sealhulgas ka teravaotsalisi tange, et eemaldada piduriklotsid korpusest nende laiuse kontrollimiseks (laius peaks ideaalis olema umbes 2 mm). Piduriklotsid tuleb asendada ettevaatlikult. Uued piduriklotsid nõuavad paigaldamisel kohandamist selliselt, et piduriketaste vahetamine läheks samuti sujuvalt.

Lugupeetud külastajad, parimad maastikurattad ainult koos meiega!