Meist Kojuvedu Maksmine Garantii Kontaktid

KUIDAS SAADA TASEMEL RATTURIKS?


Fly.jpg

KESKNE PAIGUTUS    

Üks põhioskus, mida me saame ratturitel aidata arendada, on ringvaade. Vaatamine õigetesse kohtadesse, et linnas sõites oleks ohutu – ja tänapäeval on see eriti asjakohane raskeveokite läheduses. Sinu eesmärk peaks olema olla etteaimatav ja olla seal, kus oleks auto. Võta rattal õige paigutus sisse, kui näed veoki küljepeegleid – isegi juhul, kui pead selleks vahemaad pikendama. Kui sina näed küljepeegleid, näeb juht ka sind – vähemalt teoreetiliselt.    

ASU LIIKUMA

Oluline on teada, millal kasutada rattateid ja millal seda ignoreerida. Kõrvalteelt tulev autojuht, kes parajasti vasakule vaatab, ei märka tihti rattureid – jalakäijad ja liiklustähised võivad vaadet varjata. Muuda kõrvalteedest möödudes oma positsiooni, jäta rattatee kõrvale ja sõida keskjoonele lähemal. Samuti võta ohtlikumatel maanteedel võimalusel kesksem ja nähtavam positsioon, et näha kaugemale ja käänakute taha.    

ÕPI JOONED ÄRA

Me kasutame põhjana riiklikke rattatreeningu standardeid, ent ei sea rangeid reegleid sellele, kuidas konkreetseid manöövreid sooritada – iga rattur ja olukord on erinev. Üks asi, mida saad kergesti ise teha, on harjutada sõitmist sirgjoonel. See pole nii lihtne kui kõlab, aga ohutus ning vaikses kohas mööda sirget valget joont sõitmine aitab sul tasakaalu ja kontrolli õppida. Aeglusta sõitu teosammule ja harjuta selliseid liigutusi nagu selja taha vaatamine ja suuna näitamine, püsides samal ajal joonel.

MÄRKA OHTU

Teistele liiklejatele nähtav olemine on kõrgema taseme koolituse võtmetähtsusega osa – pedaalidel püsti tõusmine parklates ja tiheda liiklusega kohtades, mõnikord ka hääle kasutamine. Teiste liiklejate tegevuse ette nägemine on põhitähtsusega. Pargitud autole lähenedes arvesta, et keegi võib autoukse avada, muutes selleks oma positsiooni teel, ent samal ajal jälgi ka vastutulevaid sõidukeid ja püüa saavutada sind ümbritsevate sõidukite juhtidega silmside.