Meist Kojuvedu Maksmine Garantii Kontaktid
Kuidas õieti lapsele jalgratast valida? 23.08.2017

Kuidas õieti lapsele jalgratast valida?

Selles artiklis röögime sellest, kuidas valida lapsele jalgratast.

Jalgratta valikul tuleb eelkõige pidada silmas seda, et märgitud vanuste ja kasvude eesmärk on lihtsustada orienteerumist jalgratta valimisel. Peate veenduma, et jalgrattasõit on ohutu. Eriti aktuaalne on see väikeste 12- ja 16-tolliste jalgrataste puhul.


Esimesed sõidukogemused võiks laps saada jooksurattal, millel ta õpib hoidma tasakaalu ja harjub ratta õõtsumisega sõidu ajal.


12-tolline lasteratas – minu esimene jalgratas


Kõige väiksematel jalgratastel ei ole käike ning need on reeglina varustatud abiratastega, mida laps kasutab tasakaalu hoidmiseks. Mõnedes mudelites ei puuduta abirattad maapinda, mis annab lapsele psühholoogilist tuge, aidates hoida tasakaalu. Samuti näeb tavavarustus ette ketikaitset ning esi- ja tagumisi pidureid. 


16-tolline lasteratas - MINI


Järgmine jalgrataste kategooria  on mõeldud lastele vanuses 3-4 kuni 6-7 aastat. Nende jalgrataste varustus erineb vähe 12-tolliste jalgrataste varustusest. Vahe on ainult suuruses. Kuna selles vanuses on lapsed tavaliselt aktiivsemad ning kipuvad kihutama, soovitame kindlasti osta kiivrid ja kindad, mis kaitsevad lapsi tõsiste traumade eest.


20-tollised jalgrattad lastele vanuses 6-9 aastat


Need jalgrattad sobivad lastele kasvuga 110 – 130 cm. Jalgratastel on mitu käiku ning käiguvahetaja asub paremal pool rooli. Esipidur kuulub standardvarustusse, tagumine torpeedo tüüpi pidur võib puududa. Seega 20" jalgratta ostmisel tuleb kindlasti pöörata tähelepanu jalgratta kvaliteedile ning valida ainult tuntud kaubamärke.


24-tollised jalgrattad teismelistele


Sellesse kategooriasse kuuluvad jalgrattad meenutavad juba täiskasvanute jalgrattaid. Reeglina on neil amortisatsiooni kahvel ja käigud. Jalgratta ostmisel veenduge, et teie laps ulatab käike vahetama. Kui pööramisel laps sirutab käed täielikult välja, tähendab ratas on tema jaoks suur. Samuti tuleb seletada lapsele, mis on esipidurid ja tagumised pidurid ning soovitada tal kasutada alati tagumist pidurit. Samuti õpetage lapsele käiguvahetus selgeks.