Meist Kojuvedu Maksmine Garantii Kontaktid

JALGRATTAPESU

Kiirjuhis

maxresdefault.jpgTehke survepesus käinud jalgrattaga kiire tiir, et hoida ratta osad liikuvad.

1. EEMALDA LISATARVIKUD
On aegu, mis on sõitmiseks tõeliselt mudased ja mil survepesu on suureks abiks. Eemalda esmalt kõik ratta lisatarvikud nagu veepudelid, pump, rattakompuuter jms. Kui hakkad ratast survepesuriga pesema, keskendu neile osadele, millelt mustuse kõige kiiremini ja paremini maha pesta saab ehk ratastele ja raamile, kuid ära pese survega keskjooksu ega juhtraua laagreid.

2. PUHASTA VÄLJAST
Puhasta peamised osad suurest mustusest ja vajaduse korral kasuta mustuse mahasaamiseks väikest tugevate harjastega harja ja lappi. Pihusta mööda ratta pinda mitte küljelt, ülevalt alla ja eest tahapoole, pöörates erilist tähelepanu velgedele ja rehvidele. Kasuta aega ka kontrollimiseks ja tee kindlaks mistahes kulumised.

3. HARJA RAHULIKULT
Järgmiseks puhasta käigustik rasvaeemaldit kasutades. Kui kasutad käsipihustit, siis võid segada rasvaeemaldi nt Fenwicks F1 pesulahusesse. Hoia surve madal ja vajadusel hoia pöial voolikul – nii ei riku sa ühtki tihendit ega leota laagreid läbi. Teine võimalus on kanda rasvaeemaldi rattale harjaga, hoolitsedes selle eest, et puhastada hammasrattaid mõlemalt poolt – eest ja tagant!

4. JÄLGI PESEMISPROTSEDUURI
Kui oled keti ja hammasrattad puhastanud, lülita sisse kõige õrnem puhastusreziim, et rasvaeemaldi korralikult maha loputada ning vältida nii pikaajalist korrosiooni. Kontrolli uuesti kogu raami, et vältida mistahes kohtadesse vee kogunemist ning kuivata metallosad enne demonteeritud tarvikute taaskinnitamist lapiga ning õlita siis liikuvad osad.

5. SÕIDA RATAS KUIVAKS
Peale jalgratta survepesuriga pesemist tee sellega väike ring, et hoida osad liikumises. See peaks aitama vältida vee kogunemist eriti laagritesse – igasugune kogunenud vesi võib aga põhjustada roostet. Kontrolli ratast veelkord ning pühi võimalik märkamata jäänud vesi ära.