Meist Kojuvedu Maksmine Garantii Kontaktid

HAKKA JALGRATTAGA TÖÖLE SÕITMA

bigstock-Bike-lane-road-for-bicycles--91487432.jpg

HAKKA JALGRATTAGA TÖÖLE SÕITMA

Milleks istuda liiklusummikutes ja kulusid kokku lugeda, kui võiksid vabalt …. ja tasuta pedaalida?

SEA ENDALE TEOSTATAVAD EESMÄRGID

Hakata jalgrattaga tööle sõitma on üks paremaid otsuseid, mille saad teha. Selle teoks tegemine võib aga olla heidutav. Vastavalt sellele kui pikk on sinu teekond, ära sea endale kohe alguses eesmärgiks läbida terve tee iga päev. See võib olla pikaajaline eesmärk. Alustuseks läbi see tee rattaga näiteks kaks korda nädalas, või kui sinu retk võtab aega rohkem kui tund, siis uuri, kas oleks võimalik osa teest sõita autoga ja osa rattaga. Proovi nädalavahetusel järele, et saada aru kui kaua see aega võtab.

VÄLDI UMMIKUID

Ära vaheta autoga ummikus istumist jalgratta vastu, et sõita läbi sellest samast saastunud tropist. Otsi vaiksemaid ja huvitavamaid marsruute. Hoolimata kroonilisest alarahastusest, on paljud linnad hakanud looma jalgrattateid ja infrastruktuuri, mis võimaldab ratturitel läbida vaiksemaid teid kui mootorsõidukitel. Kui sinu teekond on pikem, saad sa välja otsida hõredama liiklusega rajad selle asemel, et sõita mööda tavaliselt kasutatud teid. Arvesta aga lisanduva ajakuluga.

KANNA SOBIVAID RÕIVAID

Kui sul on tööle ainult lühike maa, siis saad selle läbida Amsterdami elaniku kombel ja kanda rattaga sõites kontorirõivastust (kuigi siin on see koht, kus jalgrattaga “tasuta” tööle sõitmise idee kukub pisut ninali: sul kulub rohkem püksipaare!). Paljud firmamärgid teevad vastavaid rõivaid, mida on võimalik kanda ka jalgrattaga sõites. Kui sinu sõit kestab pool tundi või enam, otsi välja spordipüksid ja vaheta töö juures riideid.